Enkele punten om te controleren.
Afloop van schuifdak, kwam bij de fase 1 uit in de zijtussenwanden van de koffer, deze konden al eens verstoppen.
Silent blocs van de achterophanging, zitten onder de zitting van de achterbank, waren nogal sleet gevoelig.
En de handremkabel natuurlijk.
Zoals velen reeds zeiden een hele mooie wagen nog.Het lijkt dat nu pas de interesse in de 505 begint te komen nu ze bijna allemaal verdwenen zijn.
Dat uw GTI een sperr heeft is niet gans juist.Het is een beperkte slip differentieel dat ook op mijn GTD zit."peugeot505" hier op het forum had vroeger een 84' GTI en die had schijnt volledige sperr maar dat zou maar één jaar gebouwd zijn geweest.
De te controleren punten die Darl'mat reeds opnoemde zijn er maar enkele.Wil je er nog jaren me rijden dan zal je er wat werk moeten insteken.Ik ga hier niet alles opsommen wat kan fout gaan daarvoor moet je mijn fotos van restauratie maar eens komen bekijken.
Een belangrijk iets zijn de achterste draagarmen die graag roesten.Indien ze nog nieuw te bekomen zijn dan kosten ze meer dan 500 euro per stuk.Dus indien ze nog goed zijn ervanonder en onderdompelen in olie of dergelijke.
Je moet eens zien of er na een regenbui geen water in de uitlopen van de wielkasten zit langs de koffer bekeken.De afloop van schuifdak komt in de dakstijl uit maar bij vele 505 zit er water in het koffer onderaan de wielkast met grote gaten als gevolg.
In het koffer op de wielkast waar dat bultje zit dat is de kamer waar de aanslagrubber in vastzit en die van binnen naar buiten roesten.In de wielkast is dat een driedubbele plaat.Je moet een gaatje boren om er tectyl in te spuiten.
Niet vergeten alle maar ook alle holle ruimtes die ja kan vinden kunnen roesten.
Hoe gade die eigenlijk verlagen als ik mag vragen ?
gade een custom regelbare maken of ook op lucht?
of enkel een setje custom veren laten maken op de originele poten ?
( aangezien ik ook nog een 504 coupe heb staan die te hoog op zen poten staat )